Ukrajnával folytatódik a Nemzetek estjei eseménysorozat

Az ELTE Alumni Központ Nemzetek estjei elnevezésű kulturális programsorozatának következő, március 22-i alkalmán ezúttal Ukrajnát ismerhetik meg közelebbről az érdeklődők.

Március 22-én, este 18 órakor Ukrajnával folytatódik az ELTE Alumni Központ által szervezett Nemzetek estjei. Az eseménysorozat 2017 óta kerül megrendezésre, és félévente más-más ország kerül fókuszba. A rendezvény fő célja, hogy értéket képviselő, rendszeres kulturális programot nyújtson az ELTE Diplomások köre számára, valamint erősítse a tagok nyitottságát a világra. A szervezők színes palettával, esetenként történelmi, művészeti és utazási beszámolókkal várják a volt és jelenlegi hallgatókat. A programsorozatnak köszönhetően az egyetem közössége ez idáig már jobban megismerhette Kína, Franciaország, az USA, Japán, Németország, Mongólia és Spanyolország kultúráját.

Az esemény az ELTE Alumni Központ és az Ukrán Filológiai Tanszék szervezésében valósul meg március 22-én a BTK D épületében. Az est folyamán a résztvevők megismerkedhetnek többek között az ukrán irodalommal, zenével és gasztronómiával, valamint Kárpátalja földrajzi jellegzetességeivel is.

Programok:

• Ukrán tánc – Ukrán Hagyományok Háza, gyermektánccsoport
  • Kell-e ukrán irodalmat olvasni? – Lebovics Viktória (BTK ’82), az ELTE BTK Ukrán Filológiai Tanszékének egyetemi adjunktusa
  • Holodomor, az ukrán éhínség – a róla szóló irodalmi alkotások tükrében Bálint Szabina, Cseh Klaudia, Hódossi Mária, Molnár Marcell és Nagy Tamás ukrán szakos hallgatók, valamint az idézeteket felolvasó Balázs Dóra egyetemi munkatárs közreműködésével
  • Kárpátalja csodái – Kolozsvári Kovály Katalin (TTK ’21) a CSFK Földrajztudományi Intézet kutatója
  • Ukrán zene – Koloszova Viktória énekel, Bernáth Ferenc gitározik
  • Kulináris meglepetés, kóstolóval – mesterkurzust tart a Séfek Séfje főzőshow mesterszakácsa, a Mischenko étterem tulajdonos séfje

Időpont: 2024. március 22., 18:00–20:00

Helyszín: ELTE Bölcsészettudományi Kar, D épület, I. emelet 126. (Eötvös terem)

Az eseményen való részvétel ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött.

Az eseménysorozat védnökei: Prof. Dr. Borhy László akadémikus, rektor; Dr. Scheuer Gyula kancellár; Prof. Dr. Hamar Imre nemzetközi ügyekért felelős rektorhelyettes; Dr. Kiss Róbert Richard, Prima Primissima-díjas újságíró, tiszteletbeli védnök.

Forrás: alumni.elte.hu

Képek forrása: alumni.elte.hu