Ebben a szemeszterben is lehetőséged lesz részt venni az első hazai startup-kurzusra, ami egyetemi keretek közt zajlik. További információ a cikkben!
Tudomány
20. Félúton Konferencia
Nemsokára itt a 20. Félúton Konferencia! A jelentkezési határidőről, annak módjáról bővebben itt olvashatsz.
Tudósítás az Eötvös- és a Bolyai Konferenciáról
Az ELTE még áprilisban két neves, a tudományágak széles spektrumát reprezentáló konferenciát rendezett meg – a Bolyai Konferenciát, illetve az Eötvös Konferenciát. Rovatunk egy tagja is részt vett a többnapos eseményeken, tudósítása mellett saját kutatásáról is beszámol cikkében.
„Válság” – hallgatói konferenciát szervez az ELTE BTK Esztétika Tanszéke
Hogyan birkózik meg egy művész vagy egy esztéta a válságélménnyel? Hogyan lehet napról napra krízisben élni, túlélni? De ami még fontosabb: van-e belőle kiút? Az …
A rítusok ereje – Modern emberek ősi szokásai
Számos rítus kíséri ősidők óta az emberek életét: titkos beavatások, világraszóló esküvők, mágikus szertartások, extravagáns születésnapok, koronázási ceremóniák. A rituális szokások ünnepeink és vallási összejöveteleink …
Nemzetek gyűjteményei 4. – Természettudomány mint nemzeti kincs
Miben térnek el a Magyar Természettudományi Múzeum és a prágai Národni Muzeum tárlatai? Milyen különlegességekre bukkanhatunk a termekben barangolás közben? Mik őrzik e két, tudományos szempontból is jelentős múzeum kiállítási tárgyait? Cikkünkből ez is kiderül.
„Határvonalakon” – beszámoló a IX. Illyés Multidiszciplináris Konferenciáról
Április utolsó hétvégéjén rendezte meg tudományos ismeretterjesztő konferenciáját az Illyés Sándor Szakkollégium. Az ELTE PPK Kazinczy utcai épületében idén a „határok” témája köré szerveződtek a …
Különleges tavak a Kárpátok ölelésében
A jó idő közeledtével szívesebben kerekedünk fel, és kirándulunk a természetben – ezek közül a tavak népszerű úti célok. Cikkünkben a Kárpát-medence közelében lévő tavak tudományos szempontból is releváns érdekességeit mutatjuk be.
A személyiség nélküli „jószág” – Kerekasztal-beszélgetés az MI-ről, a MI szemszögünkből
A mesterséges intelligencia kardinális ponttá vált nemcsak az akadémiai közegekben, de a mindennapokban is. Az AI egyre szélesebb körben terjed el, napról napra válnak elérhetővé új funkciói, folyamatos fejlesztés alatt áll. Az Egyetemi Anyanyelvi Napok programjai közt egy kerekasztal-beszélgetés is helyet kapott különböző tudományágak neves képviselőivel, hogy reflektáljanak a mesterséges intelligencia helyzetére, és megvitassák azt. Szerkesztőségünk is járt a beszélgetésen, ennek tudósítását olvashatjátok a cikkben.
Nemzetek gyűjteményei 3. – Prága
Prága kulturális szférájához nélkülözhetetlenül hozzátartoznak a múzeumok intézményei. Cikksorozatunkban ezeknek az intézményeknek a történelmi hátterét festjük fel.