Mi jut először eszünkbe, ha a műanyag-szennyezettség kifejezéssel találkozunk? Az elrettentő felvételek, ahogy az óceán állatvilágát felemészti a sok vízi hulladék? Az elszegényedett országok lakossága, …

Az ELTE hallgatói magazinja
Mi jut először eszünkbe, ha a műanyag-szennyezettség kifejezéssel találkozunk? Az elrettentő felvételek, ahogy az óceán állatvilágát felemészti a sok vízi hulladék? Az elszegényedett országok lakossága, …
Az ELTE Online alapításának 20. évfordulója alkalmából jubileumi programsorozatot indítunk „Workshopok a következő 20 évre” címmel. Az esemény célja, hogy a szerkesztőségünk tagjainak, a jövő …
Immár negyedik alkalommal áll össze az ELTE Bölcsészettudományi Kar, az ELTE Társadalomtudományi Kar, illetve az ELTE Tanító- és Óvóképző Kar, hogy megrendezze – ahogy a …
Az emberi evolúció során számos tulajdonságunk átalakult, elsősorban a folyamatosan változó környezeti viszonyok miatt, melyekhez alkalmazkodnunk kellett. Minden egyed fejlődésének célja a minél tovább tartó …
A Magyar Madártani Egyesület (MME) fiatal önkéntesei, látva a tagok korosodását, 2020 végén kezdtek Ifjúsági Tagozatot (IFI) szervezni, és 16–30 év közötti, természetszerető fiatalokat toborozni. …
Csapatunk izgalmas lehetőségeket kínál mindazok számára, akik szeretnék fejleszteni íráskészségüket, bővíteni tudásukat és aktívan részt venni egy valódi szerkesztőség munkájában! Újságunk új tagokat keres, hogy …
Vajon az általunk látott világ a legpontosabb leképezése a valóságnak? Milyen látásunk lenne, ha nem éppen emberként születünk? Új sorozatunk az evolúció során elvesztett képességeinket …
Örökölhető-e a zsenialitás? Már az ókorban is vizsgálták a zsenialitás és a mentális zavarok összefüggését. Platón például úgy tartotta, hogy a mentális zavarok olykor kreatív …
Az ELTE Természettudományi Karán szerveződő Az atomoktól a csillagokig (röviden csak Atomcsill) a 2025-ös évben is izgalmas programokkal hozza majd közelebb az érdeklődőket a fizika …
December 12-én Az atomoktól a csillagokig sorozat újabb előadással bővül, ezúttal Széchenyi Gábor fizikussal, aki az elektronok kutatásáról, vizsgálatának történetéről beszél az érdeklődőknek, valamint az előadás során még a kvantumelméletre is kitér.