Állásbörze, CV-tanácsadás, próbainterjú – hamarosan újra itt az ELTE Karriernap!

Az ELTE Karrierközpont ebben a félévben is megrendezi a tavaszi Karriernapot. A rendezvény április 20-án 10 és 18 óra között lesz látogatható az ELTE Lágymányosi Campus Gömb Aulájában.

Minden alkalommal nagy népszerűségnek örvend az ELTE Karrierközpont által szervezett Karriernap, ami az egyetem hallgatóit kívánja segíteni a munkaerőpiacra való belépésben, valamint a gyakornoki és a pályakezdő pozíciók felfedezésében. Az ELTE Karrierközpont az esemény megrendezésével arra törekszik, hogy részt vállaljon a hazai munkaerőpiac egyensúlyának megteremtésében és a diákok mielőbbi elhelyezkedésének támogatásában.

Az eseményre egyaránt várják az Eötvös Loránd Tudományegyetem jelenlegi és alumnus hallgatóit. A részvétel remek lehetőség a tájékozódásra, a kitelepült cégekkel való beszélgetésre, illetve akár a megfelelő állás, gyakornoki hely vagy diákmunka megtalálására.

2022 tavaszán is sor került a Karriernapra: akkor az eseményre közel 740 érdeklődő látogatott el, akiket 53 kiállító várt a Lágymányosi Campuson. A rendezvény szervezői nyereményjátékkal is készültek, melyen 217-en vettek részt, egy szerencsés látogató pedig egy Samsung okostelefonnal gazdagodott, ami a játék fődíja volt. Az ELTE Karrierközpont idén is szervez nyereményjátékot a Karriernap alkalmával, de ennek részleteit csak később hozza majd nyilvánosságra.

A kiállítók listája folyamatosan bővül, de ők már biztosan ott lesznek:

• Avis Budapest Group
  • BEAC
  • Bosch
  • ELTE Trenkwalder
  • ELTE
  • Ericsson
  • Frissdiplomás
  • OMSZ
  • Veeva
  • Zyntern

A szervezők nemcsak abban szeretnének segíteni, hogy az érdeklődők megtalálhassák a számukra ideális állást, gyakornoki lehetőséget, hanem abban is, hogy ha megvan a megfelelő pozíció, azt meg is szerezhessék. Ezt a célt szolgálja majd az eseményen a „tanácsadó tér”, ahol a Karrierközpont együttműködő partnereinek jóvoltából, párhuzamosan több helyen CV-tanácsadáson és próbainterjún való részvételre is lehetőség nyílik. Érdemes előre elkészített önéletrajzzal érkezni a Gömb Aulába, hogy önmagunk ily módú bemutatásáról szakértőktől kaphassunk visszajelzést. Szerintünk ez remek lehetőség az önéletrajzunk fejlesztésére és az állásinterjúra való felkészülésre egyaránt.

Forrás: allasborze.elte.hu

Képek forrása: allasborze.elte.hu