Nyárváró gyermekkoncert az ELTE BTK-n

Az ELTE BTK Művészetközvetítő és Zenei Intézet másodéves zenekultúra szakos hallgatói nyárváró gyermekkoncertet szerveztek. Mivel 150 gyermeket láttunk vendégül, a műsor kétszer is előadásra került az F épület Kodály termében. A koncert hallgatóságát a Deák Diák Ének-zenei Általános Iskola alsós osztályai alkották, akik közül sokan nem jutnak el kulturális rendezvényekre hátrányos helyzetük miatt; ezért is volt számunkra nagy öröm, hogy vendégül láthattuk őket. A különböző hangszereket bemutató, 40 perces, interaktív koncerten nagy élvezettel vettek részt a gyerekek, a tanítóiknak nem kellett fegyelmezéssel foglalkozniuk. Az évfolyamon mindenki játszik valamilyen hangszeren, melyek közül a kürt, a koboz, a fuvola, a hegedű, a hárfa és a zongora került terítékre. A gyerekek híres zeneirodalmi részletek sorát hallhatták, ezzel átfogó utazást tehettek a zene világába. A koncertet szintén a második évfolyam szervezte, hasznosítva rendezvényszervezési ismereteit. Mind az előadás, mind a szervezés során sok tapasztalatot gyűjtöttek.