Átadták a díjakat a pedagógusoknak

December elsején került újra megrendezésre az ELTE Pedagógusképzésért Díj és az ELTE Pedagógusképzésért Elismerő Oklevél átadóünnepsége, melyről tudósítást készítettem.

A díj átadásának időpontja kapcsolódik az Eötvös József-féle oktatási törvényhez, Magyarország első népoktatási törvényéhez, amelyet 1868 decemberében szentesítettek. A rendezvényt az ELTE ÁJK-n tartották, az Aula Magnában. A termet az arany és fehér színek dominanciája, impozáns csillárok, szobrok, festmények és egy kifinomult zongora tették elegánssá.

Az eseményt egy népdalcsokor előadásával nyitották, majd a Rektor Úr mondott ünnepi beszédet, amelyben felelevenítette a nagy múltú képzések történetét. A köszöntők után a Főigazgató Asszony beszéde következett a pedagógusoktatás jelenéről és jövőjéről.

A díjakat tavaly, 2021-ben alapította az ELTE Pedagógusképzési és Pedagógus-továbbképzési Tanácsa a képzés presztízsének emelése céljából, és a közreműködő munkatársak megbecsülésének kifejezésére, a „minden a tanártól függ”-mottó szellemében. A Rektor Úr azoknak az oktatóknak, vezetőpedagógusoknak adta át e díjakat, akik életpályájukkal tanúsították elkötelezettségüket az ELTE pedagógusképzése mellett, ezen a területen kiemelkedő munkát végeztek.

Idén 28 személyt terjesztettek elő szakmai önéletrajzzal és ajánlásokkal; 17 fő részesült az elismerésben, ELTE-oktatók, gyakorlóintézményi vezetőpedagógusok, partnerintézményi pedagógusok, ELTE-hallgatók és munkatársak. Minden díj és oklevél átadása előtt meghallgathattuk a laudációt, melyben kifejtették azok okát: kreatív és inspiráló szakmai munkát, színvonalas innovációt, lelkesedést, precizitást, nagyszabású projekteket, folyamatos önképzést, hivatásszeretetet, elkötelezett tehetséggondozó és személyiségfejlesztő tevékenységet emeltek ki a díjazottak érdemei közül. Szerepelt közöttük egyetemi adjunktus, gimnáziumi történelemtanár, nyugalmazott egyetemi docens, kutatópedagógus, tankönyvszerző, tanársegéd is.

Az alábbi személyek részesültek elismerésben:

ELTE PEDAGÓGUSKÉPZÉSÉÉRT DÍJ, 2022 – OKTATÓ

• Fasching Zsuzsanna (ELTE BDPK Zenepedagógiai Tanszék)
  • Solymosi Katalin (ELTE PPK Pszichológiai Intézet Tanácsadás- és Iskolapszichológia Tanszék)
  • dr. Zsakó László (ELTE IK Média- és Oktatásinformatikai Tanszék)

ELTE PEDAGÓGUSKÉPZÉSÉÉRT DÍJ, 2022 – GYAKORLÓINTÉZMÉNYI PEDAGÓGUS

• Mándics Dezső Gábor (biológia, ELTE Radnóti Miklós Gyakorló Általános Iskola és Gyakorló Gimnázium)
  • Szauer Ágoston (magyar, ELTE Bolyai János Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium)

ELTE PEDAGÓGUSKÉPZÉSÉÉRT DÍJ, 2022 – PARTNERINTÉZMÉNYI PEDAGÓGUS

• Bánhidiné Balogh Éva (magyar, történelem, Kanizsai Dorottya Gimnázium)
  • Görög Katalin (tanító, gyógypedagógus, Gyermekek Háza Alternatív Általános Iskola és Gimnázium)

ELTE PEDAGÓGUSKÉPZÉSÉÉRT ELISMERŐ OKLEVÉL, 2022 – OKTATÓ

• Horváth Endre (ELTE BGGYK Atipikus Viselkedés és Kogníció Gyógypedagógiai Intézet)
  • dr. Kiss Edina (ELTE TTK Kémiai Intézet, Kémiai Analitikai Tanszék)
  • dr. Sándor Mónika (ELTE TÓK Neveléstudományi Tanszék)

ELTE PEDAGÓGUSKÉPZÉSÉÉRT ELISMERŐ OKLEVÉL, 2022 – MUNKATÁRS

• Weiszmüller Ágnes Anna (ELTE PPK Tanulmányi Hivatal Titkársága)

ELTE PEDAGÓGUSKÉPZÉSÉÉRT ELISMERŐ OKLEVÉL, 2022 – GYAKORLÓINTÉZMÉNYI VEZETŐPEDAGÓGUS

• Ispánovity Márta (történelem, ELTE Radnóti Miklós Gyakorló Általános Iskola és Gyakorló Gimnázium)
  • Minich Eszter (angol, ELTE Apáczai Csere János Gyakorló Gimnázium és Kollégium)

ELTE PEDAGÓGUSKÉPZÉSÉÉRT ELISMERŐ OKLEVÉL, 2022 – PARTNERINTÉZMÉNYI VEZETŐPEDAGÓGUS

• Dobosné Csoknyai Cecília (magyar, történelem, Paragvári Utcai Általános Iskola, Szombathely)
  • Mészárosné Romhányi Margit Mária (történelem, Városmajori Gimnázium, Budapest)

ELTE PEDAGÓGUSKÉPZÉSÉÉRT ELISMERŐ OKLEVÉL, 2022 – HALLGATÓ

• Juhász Anna Tímea (ELTE TTK HÖK)
  • Prajczer Petra (Tanár leszek! hallgatói műhely) – akivel Zelena Dorina interjút is készített.

A díjazottak emlékérmet és az átadást igazoló oklevelet kaptak. Az elismerések ünnepélyes átnyújtása után egy zongoramű előadásával zárták a programot, majd a csoportkép-készítés és egy szerény állófogadás után távoztak a vendégek.

Ez a színvonalas esemény hozzájárult a pedagógusokról alkotott kép javulásához, megbecsülésük méltó emeléséhez. Megtisztelő, hogy részt vehettem rajta.